Posted by admin Genel, Yazılar

Opel İnsignia Oto Ekspertiz İstanbul

Opel İnsignia Oto Ekspertiz İstanbul Yaşanmış Dolandırıcılık Olayı

Yakın bir tarihte opel insignia marka araç florya beşyol’da bulunan oto ekspertiz merkezimize geldi. Her araçta olduğu gibi ilk izlenimimizde aracın yere yapışmış olduğunu ve tamponun yere sürttüğünü gördük. Üşenmeden tamponun altına parmağımı koydum iki parmağın gireceği kadar boşluk yok. Araç yapışmış yere, oto ekspertiz test platformuna zorda olsa sokabildik aracı. Araç sahibi ilk sözü ben aracımı dyno yaptırmam dedi. Buna açıkçası çok şaşırmadık arada böyle satıcılar çıkıyor, bazıları gerçekten aracına bir şey olur diye korkuyor bazılar da sakladığı bir şey olduğu için sokmak istiyor. İşin ilginç yanı satıcının ben aracı dyno yaptırmam demesinden sonra alıcının tamam demesi oldu.  Mustafa Usta da bu araçların kronik şanzuman arızası olduğunu ve dyno mutlaka yapılması gerektiğini belirtti. Fakat satıcı inatla hayır cevabı verdi alıcı da durumdan hoşnut olmasa da araca sadece kaporta boya yapalım dedi. Mustafa Usta kaporta boya ekspertizi yaptıktan sonra raporu araç alıcısına sundu. Yalnız Mustafa Usta yine de alıcıyı uyarmış, 4 adet yay 4,000-6,000 tl civarı eğer şanzımanda vites selonoid arızası varsa 7,000 tl de o çıkar dedi. Alıcının kendisini ciddiye bile almadığını ve gittiğini söyledi. Mustafa Ustanın ağzından devamına bakalım, ertesi gün telefon çaldı vatandaş bana ekspertiz yaptırdık ama sorun var nasıl ekspertiz yaptığımı sordu. Ben de sorun nedir diye sordum. Araç 110 km’yi geçmiyor dedi bende motor bağırıyor mu diye sordum. Evet dedi bende niye bağırıyor biliyor musun dedim niye dedi neden sadece kaporta ve boya ekspertizi yaptırdın benim şanzumanım arızalı diye bağırıyor dedim. Ve geçmiş olsun doğru servise gidin dedim, alıcı ben nasıl bir aptallık yaptım neden satıcıya güvendim dedi. Ben de işine öyle gelmiştir dedim yani kardeşim para cebinde tam ekspertiz yaptırmadan araç alınır mı yok geç kalmış yok notere yetişecekmiş yok düğünü varmış  yok başka ekspertiz 10 dakikada bakarmış. İyi mi oldu şimdi adam göstere göstere dolandırdı, bizim uyarılarımızı da dinlemedin şimdi kim bilir kaç bin TL zarar. Böyle adamlara daha sonra ulaşamazsın, ulaşsan bile tehtid eder ben sattım kardeşim dikkat etseydin alırken derler. Bu nedenle uyanık olun arkadaşlar bir aracın adam gibi incelenmesi 45dk-60dk dır altında ekspertiz yapılırsa önemli detaylar gözden kaçabilir ve bu detaylar sizi ekonomik olarak üzer.

Bu tür durumlarda Mustafa Usta ile iletişime geçip, satıcı şu şu sebepleri sunup ekspertize götürmüyor ya da dyno yaptırmam ya da acelem var fiyatı uygun hemen alıyorsan al diyor gibi durumlarda sorabilir bilgi alabilirsiniz. Zira bu tür dolandırıcılıklar son zamanlarda çok arttı. Her zaman bir bilene danışmakta fayda var. Ayrıca iletişim sayfamız üzerinden google haritaları kullanarak doğrudan beşyol oto ekspertiz merkezimize gelebilirsiniz.

 

YouTube kanalımızdan örnek test videolarımızı izleyebilirsiniz.

Mustafa Usta ile İletişim sayfamız üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca youtube sayfamızdan uygulama videolarımızı izleyebilirsiniz.

oto ekspertiz, araba kontrol, oto test, istanbul oto ekspertiz, florya oto ekspertiz, bakırköy oto ekspertiz, küçükçekmece oto ekspertiz, avcılar oto ekspertiz, topkapı oto ekspertiz, büyükçekmece oto ekspertiz, yeşilköy oto ekspertiz, şirinevler oto ekspertiz, yenibosna oto ekspertiz

Adres: Beşyol Mahallesi, Cami sokak, No: 16 FLORYA/İSTANBUL

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

About Author

Write a Reply or Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

All for Joomla All for Webmasters