Posted by admin Genel, Yazılar

Oto Test Beşyol

Oto Test Beşyol

Bir otomobili test etmek için öncelikle otomobil ustası olmak gerekir aksini iddia edenler kesinlikle egosunu tatmin edip alıcı yada kendisinin başını belaya sokar. Görünen köy kılavuz istemez misali geçenlerde bir alıcı yanında arkadaşını getirmiş ve ekspertizden önce arabanın kontrollerini kendileri yapıp acemice araca bakıyorlar. Arkadaşı motoru çalıştırıp klasik yağ kapağını açarak elini koruma kapağını çıkarmadan yağ konulan deliğe kapatarak üfleme kontrolü yapmaya çalışıyor. İzlerken dayanamayıp sordum, siz ne işle uğraşıyorsunuz diye adam cevap olarak fırıncıyım dedi. Ben de neye baktınız diye tekrar sordum, üflemeye yağ atmasına dedi. Peki ne sonuca vardınız diye sordum, yağ atıyor dedi. Dayanamayıp yine sordum normal mi diye? Hayır motor ölü dedi. Bu arada araç Kia ceed 1,5 crdı 60,000 km de gayet iyi kullanılmış servis bakımlı araç, sahibi arkadaşım 90km hızın üzerine kesinlikle çıkmaz. Motor süper temizlikte ve çok sağlıklı etrafında terleme lekesi yok tipik garaj arabası. Sonrasında araçtan anlıyor gibi gözüken adam, arkadaşına öbür araç daha iyi dedi. Ben yine dayanamadım sordum, o araç nedir diye, o da Renault Megane dizel dedi, km’sini sorunca da 248 000 dedi ve motor yeni yapılmış olduğunu söyleyerek arkadaşına onu almasını söyledi. Giderken alıcıya ekspertiz yaptırıp yaptırmayacağını sordum, yaptırmayacağını söyledi. Bir süre sonra da bahsi geçen Renault’u aldıklarını öğrendim. Bu konuyu anlatma sebebimiz, herkesin kendi uzmanı olduğu işi yapmasının ne kadar önemli olduğunu belirtmektir. Zira otomobil Türkler için AT’ın yerini almış bir taşıt olduğu için arabayı kullanan kişiler bazen arabadan çok iyi anladığını iddia edebiliyor.

Otomobil testine gelecek olursak, otomobili test etmek tabiri caizse araçta parça olmak demektir. Yani bir turbo olup dönmek yani piston olup yüksek ısı ve basınca dayanmak veya motorda yağ olup en ince parçaları gezmek ve aşınan parça seslerini hissetmek ve duymaktır. Bu bahsettiğim bilgi birikimine sahip olmak için bizler 30 yılı aşkın otomotiv sektöründe hizmet ettik. Bizim gibi ustalar var yok değil ama bu ustalar azdır ve birazda mesleği icabı serttirler. Çünkü kendilerini işini mükemmel yapmaya odaklar karşısında yarım yamalak kulaktan dolma yanlış bilgi konuşanı da sevmezler. Malesef günümüzde bu ustalar değilde meslek ten anlamayan sanayi tabiriyle işten önce işin namussuzluğunu yapanlara itibar edilir oldu. İşten anlamayan kendini usta diye gösteren kişiler, bilgiden tecrübeden kaliteden ve vicdandan çalındığı için ucuza yaparlar.  Benim tavsiyem oto ekspertiz de gerçek ustaları bulun ve tercih edin. Aksi halde ben biliyorum, ben arabadan anlarım ya da benim arkadaş var o arabadan anlıyor dersen sonunda zarar görürsünüz. Oto Ekspertiz otomotiv alanındaki deneyim ustalık ve bilgi birikimin yanında teknolojik ekipmanlarla yapılan komplike bir hizmettir. Bu kadar komplike çalışma ve raporlama yapılan bir alanda ki çok ciddi ekonomik zararların mümkün olduğu bir alanda kendinizi riske atmanız mantıklı olmaz. İstanbul Florya Sefaköy de bulunan oto test beşyol merkezimizi arayarak ikinci el araç alımları ve oto ekspertiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca web sitemizdeki yazıları okuyarak da bilgi alabilirsiniz.

Mustafa Usta ile İletişim sayfamız üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca youtube sayfamızdan uygulama videolarımızı izleyebilirsiniz.

oto ekspertiz, araba kontrol, oto test, istanbul oto ekspertiz, florya oto ekspertiz, bakırköy oto ekspertiz, küçükçekmece oto ekspertiz, avcılar oto ekspertiz, topkapı oto ekspertiz, büyükçekmece oto ekspertiz, yeşilköy oto ekspertiz, şirinevler oto ekspertiz, yenibosna oto ekspertiz

Adres: Beşyol Mahallesi, Cami sokak, No: 16 FLORYA/İSTANBUL

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

About Author

Write a Reply or Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

All for Joomla All for Webmasters