Posted by admin Genel, Yazılar

Beşyol Oto Ekspertiz

Otomotiv sektöründe 35 yıllık tecrübesi olan Mustafa Usta tarafından 2013 yılında Florya Beşyol’da kurulan Premium oto ekspertiz kurulduğu günden bu güne 6000’i aşkın rapor düzenlemiştir. Oto ekspertiz konusundaki tecrübe ve bilgi birikimlerini ekspertiz yetiştirici eğitimleri vererek sektöre yeni oto ekspertizler yetiştirmekte kullanıyor. İkinci el araç alımlarında kontrol edilmeden alınan araçlarda yaşanan mağduriyetleri dolandırıcılık olaylarını herkes biliyor. Her ne kadar oto ekspertiz firmaları bu sorunu çözmek için kurulduysa da malesef son zamanlarda oto ekspertizlerin araç satıcıları ile anlaşmalı rapor düzenlediği sıkça duyulmakta. Özellikle galericilerin bazı ekspertiz firmalarıyla anlaşarak ben sana araç getireyim sen de ufak tefek şeyleri görme aracımı sattır şeklinde çalıştıkları bilinmekte. Bu noktada güvenilir ekspertiz bulmak da büyük önem taşıyor. Bunun için en sağlıklı yol gitmeyi planladığınız oto ekspertizi internet üzerinden araştırmaktan geçiyor. Eğer ilgili firma için bir çok olumsuz yorum ya da şikayet varsa o ekspertizden uzak durmanız sizin faydanıza olacaktır. Ayrıca galerici ya da satıcının yönlendirdiği, benim bildiğim iyi bir ekspertiz var ucuza yapıyor diyerek götürdüğü ekspertizlerden uzak durun. Anlaşmalı olmasalar bile oto ekspertiz firması kendisine araç getiriyor düşüncesiyle raporu size araç iyimiş gibi anlatabilir. Bunu yapmak o kadar kolay ki, bir keresinde bir müşterime pert arabayı bu yaşta bu kadar kaza olması normal, aracın motoru zımba gibi bu araba bu fiyata alınır gibi şeylerle satabiliyorlar. Bazen de satıcı aracı kendi anlaşmalı olduğu oto ekspertize yakın bir yerde gösteriyor ve istediğin yere göster diyor. Araç sahibi en yakın ekspertiz diye arattığında o yeri buluyor ve kendi iradesiyle seçmiş gibi oraya gidiyor. Fakat müşterilerimizin anlattıklarına göre araç sahibi ile ekspertiz arasında ilişki olduğu kolayca anlaşılabiliyor. Araç sahibi alıcıya iyi gözükmek için ekspertize iyice bak, her yerine bak, fiyatta indirim yap gibi şeyler söylüyor. Ve rapor çıktığında da araçtaki tavan boyasına, çok fazla macun yok güneş yanığıdır önemli değil diyerek sattırabiliyor. Bu araçları satın alan kişiler bir süre sonra şüpelenip Florya Beşyol’da bulunan oto ekspertiz merkezimize gelerek Mustafa Usta’ya gösteriyor ve gerçekler açığa çıkınca çok şaşırıyorlar. Genellikle çok az normal dedikleri yerlerde ciddi hasarlar çıkıyor ve araç sahibi satıcıyı geri aradığında ekspertize sen götürdün beni ilgilendirmez diyerek aracı geri almıyor. Bu tür olayları yaşamamak için mutlaka oto ekspertizinizi internetten araştırıp güvendiğiniz bir yere götürün.

 

Mustafa Usta ile İletişim sayfamız üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca youtube sayfamızdan uygulama videolarımızı izleyebilirsiniz.

oto ekspertiz, araba kontrol, oto test, istanbul oto ekspertiz, florya oto ekspertiz, bakırköy oto ekspertiz, küçükçekmece oto ekspertiz, avcılar oto ekspertiz, topkapı oto ekspertiz, büyükçekmece oto ekspertiz, yeşilköy oto ekspertiz, şirinevler oto ekspertiz, yenibosna oto ekspertiz

Adres: Beşyol Mahallesi, Cami sokak, No: 16 FLORYA/İSTANBUL

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

About Author

Write a Reply or Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

All for Joomla All for Webmasters